
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 10 |
| Reference Type | External, Internal |
| Settling Time | 4 µs |
| Number of D/A Converters | 8 |
| Differential Output | No |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
Stock: 2540
Distributors
pcbx
Unit Price$7.48328
Ext.Price$7.48328
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.48328 | $7.48328 |
| 10 | $5.87155 | $58.71550 |
| 25 | $5.63440 | $140.86000 |
| 50 | $5.40683 | $270.34150 |
| 100 | $5.18845 | $518.84500 |
| 300 | $4.97889 | $1493.66700 |
| 500 | $4.77779 | $2388.89500 |
| 1000 | $4.58483 | $4584.83000 |
